Biżuteria Legnica.

Biżuteria Legnica. Marzeniem każdej kobiety, niezależnie od wieku i statusu, jest posiadanie pięknej biżuterii. Wielu mężczyzn również pragnie mieć takie akcesoria w swoim posiadaniu. W końcu biżuteria jest wskaźnikiem statusu, sukcesu i dobrobytu, a także niezawodną inwestycją pieniędzy. Są to wszelkiego rodzaju pierścionki, bransoletki, łańcuszki i naszyjniki, kolczyki, zawieszki i wisiorki, broszki, i nie tylko.

Główną cechą biżuterii jest delikatna twórczość profesjonalnego jubilera, wykorzystanie metali szlachetnych, kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Wykonanie ekskluzywnej biżuterii wymaga nie tylko umiejętności, ale także kreatywnego podejścia.

W starożytności biżuteria charakteryzowała się inną wartością niż w naszych czasach. Wtedy ludzie wierzyli, że biżuteria ma jakieś niewytłumaczalne magiczne znaczenie, byli przekonani że chroni przed złymi zaklęciami. Biżuterii używano w różnych rytuałach i tradycjach, niektóre z nich przetrwały do ​​dziś. Na przykład obrączki ślubne są symbolem jedności, szczerych głębokich uczuć, które działają jako strażnik małżeństwa przed złymi życzeniami. Krzyże i wisiorki przedstawiające świętych są również talizmanem przeciwko wszelkiemu złu.

Pierścionki

Kolczyki

Zawieszki

Z czego wykonana jest biżuteria?


Biżuteria wykonana jest z metali szlachetnych, ozdobiona kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi. Każdy element biżuterii poddawany jest specjalnemu testowi, określając pochodzenie produktu i procent metali szlachetnych. Cena biżuterii uzależniona jest od użytych materiałów i szlachetnych elementów. Na koszt wpływa również znak towarowy biżuterii i ręka mistrza, który ją stworzył.

Najczęstsze metale szlachetne w biżuterii:

Próba , złota, srebra, platyny

Próba , złota, srebra, platyny

Złoto. Wygląda imponująco, ma bajecznie hipnotyzujący połysk, uosabia dobre samopoczucie i sukces. Najbardziej poszukiwane jest klasyczne żółte złoto, używa się również różu, bieli i czerwieni. Metal ten może mieć takie próby – 999, 958, 750, 585, 500, 416, 375, 333. Najczęściej w sklepach jubilerskich znajduje się biżuteria próby 585, gdyż charakteryzują się one optymalnym stosunkiem jakości do ceny.
Srebro. Demokratyczny metal o błyszczącym białym kolorze o podwyższonym współczynniku odbicia. Są takie próbki 950, 900, 800 i 720. Od czasów starożytnych uważano, że srebro ma magiczny charakter, a wszystko to dzięki swoim właściwościom antyseptycznym.
Platyna. Najdroższy metal szlachetny, wytrzymały w działaniu, metal jest plastyczny podczas obróbki. Istnieje 950, 900 i 850 próbek. Służy do wykonywania wyszukanej biżuterii elitarnej, która przetrwa wiele lat, zachowując swoją jakość i szacowny wygląd. Doskonały wybór dla alergików, platyna to najczystszy metal.

Biżuteria ozdobiona jest kontrastowymi wstawkami, które nadają im efektowności, charakteru i magnetyzmu. Z reguły używane są kamienie:
Cenne – diamenty, szmaragd, szafir, rubin i aleksandryt;
Półszlachetne – turkus, topaz, karneol, jadeit, opal i turmalin;
Minerał – perły, bursztyn, kwarc;
Sztuczna – cyrkonia, jadeit, chalcedon.
Wybierając biżuterie ozdobioną kamieniami, musisz wziąć pod uwagę kolor, charakter osoby i styl ubioru.

Jak nosić biżuterię? Zalecenia i wskazówki

Przed wyborem i zakupem biżuterii należy zapoznać się z dostępnym asortymentem oraz zaleceniami dotyczącymi prawidłowego noszenia biżuterii. Niewątpliwie głównym kryterium wyboru są osobiste preferencje stylowe. Mimo to należy pamiętać o kilku prostych zasadach:

Nie przesadzaj z licznymi dekoracjami, może wyglądać wulgarnie;
Różne metale szlachetne, a także kamienie szlachetne i nieszlachetne nie powinny być łączone;
Naszyjniki i zegarki z diamentami nadają się tylko na specjalne okazje;
Srebro jest idealne do codziennego użytkowania, złoto i platyna są bardzo skuteczne;
Ważne jest, aby biżuteria była w harmonii ze strojem i dodatkami;
Ozdoby wykonane z białego metalu (srebro, białe złoto) nadają się do jasnych ubrań;
Kolorowe kamienie będą wyglądać korzystnie ze strojami w pastelowych odcieniach;
Duże kolczyki, szerokie bransoletki, naszyjniki, broszki będą odpowiednie na przyjęcia;
Ważne jest, aby biżuterię (w szczególności kamienie) dobrać do koloru skóry, włosów, oczu;
Przy wyborze kolczyków warto kierować się kształtem twarzy i fryzurą.

Gdzie opłaca się kupować biżuterię w Legnicy ?

Biżuteria Legnica - RAJ

Biżuteria Legnica – RAJ

Liczne punkty sprzedaży detalicznej i sklepy specjalizują się w sprzedaży biżuterii. Opłaca się dokonywać zakupów w naszej firmie RAJ. Asortyment obejmuje wszelkiego rodzaju popularną biżuterię wykonaną ze srebra i złota – łańcuszki, bransoletki, kolczyki i pierścionki, naszyjniki, wisiorki, krzyżyki i wiele innych. Dostępne są produkty na każdy gust i na każdą kieszeń, nawet wymagający klienci będą mogli wybrać produkt według swoich upodobań. Możesz kupić u nas tanią biżuterię w Legnicy i nową oraz używaną. W końcu naszym głównym celem jest spełnianie marzeń ludzi, wnoszenie do ich życia więcej kolorów, świętowania i pozytywnych emocji.
————————————————————————————————–