naprawa lancuszka

 

Naprawa łańcuszka

Naprawa łańcuszka – Ile kosztuje naprawa łańcuszka ze złota lub srebra – jest to Naprawa łańcuszkapopularne pytanie dla wielu odwiedzających nas klientów. W końcu łańcuszki ze złota i srebra zwłaszcza te bardzo cieniutkie nie są zbyt trwałe pod względem mechanicznym. Ogniwa w łańcuszkach podczas użytkowania ocierają się o siebie, przez co z biegiem czasu stają się coraz cieńsze. co w dużym stopniu pomaga, podczas szarpnięcia, rozerwanie ogniwa łańcuszka. naprawa łańcuszka legnicaAby upewnić się, czy takie przetarcia nie występują, należy okresowo przeglądać ogniwa łańcuszka, a zwłaszcza te, które znajdują się w pobliżu zapięcia, ponieważ właśnie tam istnieje największe obciążenie łańcuszka. 

Cena naprawy łańcuszka

Na cenę naprawy łańcuszka ze złota, srebra składa się kilka czynników.

  • Złożoność splotu – bardzo trudno dostępne miejsce do lutowania, lub ciężko złożyć splot.
  • Grubość łańcuszka -im łańcuch jest grubszy, łatwiej będzie go lutować, a miejsce naprawy będzie praktycznie niewidoczne
  • Pełne lub pusta ogniwa – puste sploty są trudniejsze do spojenia, ponieważ lut często wpływa do środka ogniwa przy połączeniu, utrudniając jego lutowanie.
  • Próba i kolor łańcuszka – często bywa iż łańcuszek w kolorze żółtym w miejscu naprawy traci barwę, zdarza się tak często zwłaszcza z łańcuszkami o niższej próbie (0,333 oraz 0,375)

Często występującym problemem bywają również, przetarte elementy końcowe  oraz zapięcie łańcuszka. Końcówki zwykle wyglądają jak blaszka lub zacisk do których z jednej strony przymocowane za pomocą kółeczka jest zapięcie, z drugiej strony końcówka umożliwiająca zapięcie łańcuszka.

Naprawa takich elementów ze złota u nas kosztuje od 25 złoty, a srebra od 12 za 1 sztukę, w zależności od wielkości końcówki. Cenę za takie naprawy można zmniejszyć dzięki wymianie dwóch końcówek jednocześnie. Zdarza się że jeden z elementów końcowych jest przerwany, drugi zaś jeszcze nie, lecz trzeba zaznaczyć iż końcówki w łańcuszku przecierają się równocześnie. Załóżmy, że masz do wymiany końcówki z obu stron złotego łańcucha, wtedy za naprawę zapłacisz nie 50 złoty, ale 40 złoty.

Podsumowanie:

  • Cena naprawy łańcuszka złotego wynosi od 15 złoty
  • Cena naprawy srebrnego łańcuszka wynosi od 8 złoty
  • Koszt naprawy pustego łańcuszka złota wynosi od 20 złoty
  • Koszt naprawy pustego łańcuszka srebra wynosi od 12 złoty