Obrączki ślubne Legnica

Obrączki ślubne w Legnicy – najwyższa jakość!  Obrączki to symbol deklaracji wiecznej miłości i największego zobowiązania. Nosi się je przez wiele lat, a zatem najlepiej, by były wykonane z najwyższej klasy materiałów. Ich forma powinna zaś pasować do charakterów i gustów małżonków. Złote obrączki ślubne to najbardziej klasyczny z wyborów. Kruszec ten jest bardzo trwały, a jego wygląd nie zmienia się z biegiem lat. Odznacza go także ponadczasowość, złoto bowiem nigdy nie wychodzi z mody. 

Obrączki ślubne w Legnicy z grawerem.

Obrączka jest jedną z najprostszych biżuteryjnych form, jednak zazwyczaj niesie za sobą ogromny ładunek emocjonalny. To ważny symbol i pamiątka. Wiele par decyduje się ozdobić swoje złote obrączki unikalnym grawerem, dzięki czemu ich wydźwięk jest jeszcze bardziej personalny. W naszym asortymencie znajdą Państwo rozmaite wzory obrączek – zarówno te oryginalne i ekstrawaganckie, jak i proste obrączki klasyczne. Posiadamy w sprzedaży coraz popularniejsze szerokie obrączki złote, a także modele minimalistyczne i dyskretne. Dzięki temu wśród naszej oferty znajdzie coś dla siebie każda para.

Wybierz Swoje Obrączki ślubne

Mając na uwadze zmieniające się trendy i mnogość wzorów, firma Jubiler RAJ wychodzi na przeciw Państwa oczekiwaniom. Poniższy konfigurator zawiera ponad 1000 wzorów obrączek ślubnych, od klasyki po wszelkie nowości ze świata mody.

Obrączki Legnica - Konfigurator

Obrączki Legnica – Konfigurator

 

Wybieramy obrączki ślubne

Wybór obrączki to decyzja na całe życie. Liczy się nie tylko wybór odpowiedniego rozmiaru, ale też wzoru, koloru i próby złota. Mogą Państwo skomponować wzór wg własnej wrażliwości estetycznej i ozdobić go odciskami swoich palców. Najłatwiej wybrać materiał, z którego ma być wykonana twoja obrączka, kierując się jedynie estetyką wyrobu, a więc – własnym gustem. Warto jednak dowiedzieć się co nieco oferowanych przez firmę Złoty Skorpion kruszców, jego trwałości i właściwościach i na tej podstawie dokonać wyboru.
Obrączki z białego złota
Białe złoto – jest to termin handlowy. W rzeczywistości białe złoto uzyskuje się przed dodanie do złota żółtego niklu i cynku, czasami – srebra i palladu. Białe złoto ma swoim kolorem imitować droższą i bardziej cenioną platynę. Barwa białego złota zazwyczaj jest szara, z lekkim, żółtawym połyskiem.
Rodowanie (pokrywanie złota rodem) sprawia, że białe złoto uzyskuje barwę zbliżoną do bieli. Takie złoto nie matowieje i nie czernieje. Rod jednak po pewnym czasie ściera się. Ponowne rodowanie wymaga oddania obrączek w ręce fachowca.

Czerwone / różowe złoto – to złoto z domieszką miedzi i cynku. Dzięki dodatkowi innych metali, jest twardsze i trwalsze. Różowo – czerwony kolor dobrze komponuje się z białym i żółtym złotem, dlatego jubilerzy często łączą te trzy kolory złota, osiągając ciekawe i oryginalne efekty.

Żółte złoto – Zaczęto je wydobywać i wytwarzać jeszcze przed nasza erą. Czyste złoto jest metalem miękkim, dlatego właśnie, w jubilerstwie, dodaje się do niego różne domieszki (srebro, cynk, nikiel, miedź), które sprawiają, że staje się twardsze i bardziej wygładzone.

Próba złota
To, czy wybrana obrączka, będzie służyć Wam kilka lat, czy całe życie, zależy w dużej mierze od próby złota, z którego jest wykonana.
Złoto wysokiej próby jest cenione przez koneserów złotej biżuterii i miłośników luksusu, ale nie jest dobrym materiałem na obrączki ślubne. Powód jest prosty – im wyższa próba, tym złoto bardziej miękkie i mniej trwałe. Do zakupu wyrobów złotniczych wysokiej próby nie zachęca też cena – obrączki wykonane z 18-karatowego (próba 750) są wyraźnie droższe od tych wykonanych z próby 585 (14 ct).
Do wykonywania ślubnych obrączek wykorzystuje się najczęściej złoto próby 585, czyli złoto 14-karatowe.
Obrączki z kilku kolorów złota
Jeśli marzy Ci się zakup oryginalnych, jedynych w swoim rodzaju obrączek, sięgnij po te, do których wykonania użyto więcej niż jednego rodzaju złota. Oferta Złotego Skorpiona jest szeroka, bo możliwości łączenia też jest sporo.
Szerokość i profil
Następne, co musisz ustalić, to szerokość i profil obrączki. Ma to znaczenie nie tylko estetyczne, ale też użytkowe. To, jak szeroka jest Twoja obrączka, wpływa na komfort noszenia jej na Twoim palcu. Obrączki mają zazwyczaj szerokość od 3 do 9 mm, przy czym najpopularniejsze są te z przedziału od 4 do 6 mm.
Szerokość należy dopasować do:
Wielkości dłoni – Mężczyźni wybierają zazwyczaj szersze obrączki niż kobiety, zbyt wąska obrączka na szerokiej, męskiej dłoni nie prezentuje się najlepiej.
Sylwetki – szczupłym i niskim osobom radzimy unikać szerokich 7 i więcej milimetrowych modeli, za to osoby wysokie, dobrze zbudowane, powinny unikać wąskich 3 milimetrowych obrączek.
Wzory na obrączkach
Grawerowanie wzorów na obrączkach nazywa się diamentowaniem. Wzory bez wątpienia wyróżniają obrączkę i sprawiają, że staje się bardziej zauważalna, oryginalna.
Grawerowanie wewnątrz i na zewnątrz
Złoty Skorpion oferuje wygrawerowanie na wewnętrznej stronie obrączki specjalnego, wybranego przez państwa młodych, tekstu. Mogą być to imiona i data ślubu, osobiste wyznanie czy sentencja. Co ważniejsze – cena takiego grawera mieści się już w cenie obrączki.
Podsumowanie
Wybór obrączki to decyzja na całe życie, warto więc poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego modelu.

Kolekcje obrączek.

Wszystkie wzory obrączek