Naprawa, wymiana zapięć

Naprawa, wymiana zapięć

Nasz warsztat jubilerski w Legnicy oferuje  swoim klientom, usługi w zakresie naprawy oraz renowacji biżuterii ze złota, srebra.. Najczęściej zwracają się do naszego warsztatu z powodu zerwanego łańcuszka lub uszkodzonego zapięcia bransoletki. I nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to rzecz delikatna, która podlega częstej ekspozycji. Jesteśmy gotowi naprawić zepsuty zamek lub wymienić go na nowy. Wybierając naszą pracownię jubilerską otrzymasz wysoce profesjonalne usługi jubilerów z dużym doświadczeniem.

Pracujemy tak szybko, jak to możliwe, rozumiejąc, jak ważny jest Twój czas osobisty, ale nie wpływa to na jakość wykonanej naprawy. Nasze usługi są łatwo dostępne dla klientów z każdym budżetem. Nasz warsztat ma dogodny harmonogram pracy, dzięki czemu możesz się z nami skontaktować w dowolnym momencie. A nasza dogodna lokalizacja pozwala na kontakt z nami w dowolnym miejscu zamieszkania. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, zadzwoń do nas, a doradzimy Ci co do ceny i udzielimy kompetentnej porady.

Cena i koszt naprawy zapięć jubilerskich

 Ponieważ zapięcia są różnego typu, bardzo trudno jest określić dokładny koszt naprawy zapięcia. Mimo to możemy dać wyobrażenie o koszcie tej usługi. 

Najpopularniejsze zapięcia to: 

  • Karabinek to jeden z najsilniejszych i najbardziej niezawodnych zamków na świecie 
  • Springel – okrągłe zapięcie o średniej wytrzymałości 
  • Szufladkowe – najczęściej stosowane w szerokich bransoletkach zamek posiada dodatkowe zabezpieczenie.

Naprawa zapięć typu Karabińczyk– najczęściej pęka w nim sprężyna, ponieważ sprężyna w nich wykonana jest ze zwykłego metalu, który z kolei jest podatny na rdzę. A kiedy ktoś się myje lub poci, zaczyna rdzewieć i słabnąć. W rezultacie prowadzi to do jego zniszczenia. Wymiana sprężyny zamka ze złota w naszym warsztacie kosztuje 20 złoty.  W przypadku srebrnych karabinków ceny są nieco niższe. 

Springel – Kółeczko to właściwie jednorazowa blokada. Jest albo wymazywany z długotrwałego noszenia, albo sprężyna zaczyna się w nim chwytać. A ponieważ zamek jest pusty, praktycznie nie można go otworzyć. Dlatego nie wykonujemy napraw zamków sprężynowych. Ale wtedy możemy wymienić taki zamek na podobny. Cóż, cena będzie zależeć od wielkości czyli także od wagi i rodzaju metalu.

Szufladkowe – Zapięcie składa się z dwóch części. Jedna w kształcie pudełka (Prostopadłościan) ze specjalnie przygotowaną strzeliną,  w które wsuwana jest szufladka która posiada wystający element, który blokuje się w specjalnie przygotowanym otworze. Zazwyczaj takie zapięcie posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci klamerki.

  Najczęściej szufladka odkształca się przez co nie zamyka się poprawnie, przy okazji można naprawić to samemu. Wystarczy włożyć między dwie blaszki w szufladce  cienki nożyk i lekko go unieść w górę, aby przywrócić mu sprężystość. Cóż, jeśli są  jakieś inne uszkodzenia, z przyjemnością go naprawimy. Cena naprawy zapięcia szufladkowego jest indywidualna, ale średnio wynosi od 40 do 100 złoty w zależności od rodzaju naprawy. Za dodatkową opłatą zamontujemy  kolejne zabezpieczenie.

Czasami niektóre elementy zamka po prostu się wyginają lub odegną, a skoro srebro czy złoto jest bardzo miękkie, naprawianie ich nie stanowi problemu, najczęściej takie naprawy wykonujemy na miejscu gratis.

Ostateczna cena naprawy biżuterii jest ustalana przez mistrza jubilera.

Sprawdź ile kosztuje naprawa łańcuszka.