Obrączki w stylu greckim

Obrączki grecki wzór

Obrączki grecki wzór

Treść artykułu :

Wartości i symbole

 

Obrączki w ten czy inny sposób związane z Grecją są pełne głębokiego znaczenia. W końcu Grecja jest kolebką europejskiej kultury, nauki i filozofii. A ze starożytną mitologią grecką jest z pewnością znana każdemu z nas.

Pierścień, który przenosi nas do świata tajemniczego i romantycznego kraju śródziemnomorskiego, jest nie tylko piękną ozdobą, ale także potężnym przesłaniem energetycznym. Greckie obrączki są wypełnione energią morza i słońca, potęgą olimpijskich bogów i bohaterami starożytnych mitów greckich.

Obrączki ślubne z greckim wzorem wyglądają zawsze oryginalnie. Zazwyczaj jubilerzy ozdabiają je tradycyjnym greckim wzorem, oraz  dodają im blasku kamieniami.

Opcje projektowania

Istnieje kilka typowych opcji.

C zdobiony meander

Meander to rodzaj ornamentu. Ozdoba, znana od czasów starożytnych. Jego nazwa pochodzi od rzeki Meander, płynącej w Azji Mniejszej. Ozdoba wygląda jak linia składająca się z prostych kątów i przypomina labirynt.

Starożytni Grecy kojarzyli meandry z wiecznością i nieśmiertelnością – starość zostaje zastąpiona przez młodość, tworząc ciągły cykl życia. Ten wzór jest prosty, ale w swej prostocie zarówno piękny, jak i tajemniczy. Dziś meander jest nadal popularny wśród projektantów. Także w modnej biżuterii.

Interesujące! Dowiedz się więcej, jak wybrać odpowiednie obrączki  i czy możliwe jest grawerowanie greckiego ornamentu,oraz greckiej sentencji.

Z wzorem gałązki oliwnej

Gałązka oliwna jest atrybutem wielu starożytnych greckich bogów i ma wielorakie znaczenie. Ta boska roślina symbolizuje płodność, bogactwo, radość, witalność, pokój i harmonię. Starożytni Grecy wyrzeźbili wizerunek oliwnej gałęzi na kamieniach ołtarzy. Kultowe greckie drzewo było również używane podczas ceremonii ślubnych. Uważa się, że oliwka zapewni młodej rodzinie obfitość, pokój i płodność.

Atrybuty C Afrodyty

Jako ozdoby pierścionków zaręczynowych można wybrać jedną z cech starożytnej greckiej bogini miłości, piękna i małżeństwa Afrodyty. Należą do nich róża, fiołek, narcyz, jabłko, mak, mirt, zawilce. Jeśli jeden z tych symboli jest obecny na pierścieniach, twoje małżeństwo będzie chronione przez boginię miłości. Jeśli takie pierścionki nie zostaną znalezione w sprzedaży, mogą je zamówić jubiler.

Przy okazji, możesz zlecić grawerowanie na pierścionkach zaręczynowych – uznanie miłości w starożytnym języku greckim lub inne zdanie, które jest dla ciebie ważne.

Materiał produkcji obrączek

Kolory złotych obrączek

Kolory złotych obrączek

Pożądane jest, aby obrączki w stylu greckim były wykonane z metalu szlachetnego. Tradycyjnie są odlane ze złota i srebra. Niektóre wybierają inne materiały, na przykład pallad lub platynę.

Interesujące!  Rozważ inne opcje obrączek ślubnych. Ciekawe obrączki z cyrkoniami.

Grecja kojarzy się z jaskrawym, gorącym słońcem, a najbardziej harmonijny wygląd to złote pierścienie. Złoto nie musi być wyłącznie żółte. Interesujące jest to, aby zobaczyć połączenie z różowym, czerwonym, białym złotem. Srebro to także dobre rozwiązanie. Tworzy piękne pierścienie w greckim stylu.

 

Podsumowanie

Pierścionki w stylu greckim – doskonałe rozwiązanie dla młodych ludzi kochających ten słoneczny kraj i poważnie uzależnionych od jego kultury – starożytnej i współczesnej. Starożytność tworzyła najlepsze nazwy naszej historii – Archimedesa, Pitagorasa, Herodota, Platona, Arystotelesa, Homera i wielu innych. Ich odkrycia, refleksje i badania stały się podstawą kultury światowej.

Dlatego odniesienie do starożytności, nawet jeśli wyrażone w projekcie obrączek ślubnych, jest przejawem szacunku dla historii świata. Takie akcesoria zawsze zachowają mądrość tego wspaniałego ludu, umocnią miłość małżeńską, ochronią małżeństwo przed wszelkimi niedolami i przeciwnościami losu.

Kategorie: Obrączki, Obrączki ślubne